Idegen nyelvi dalverseny

A tanév utolsó nyelvi versenye is a Mansfeld-teremben került megrendezésre.

A németül tanuló diákok a hetedik, az angolul tanulók a nyolcadik órában mérték össze tudásukat.

Mindkét nyelvből hasonlóan zajlott a verseny. A diákok két dalnak a zenéjét hallgatták meg, közben megnézték a hozzájuk tartozó látványos klipeket. Második hallgatásnál csak a zene szólt, közben a hiányos szövegként megkapott dalszöveget kellett kiegészíteniük. Párban versenyeztek és nagy lelkesedéssel oldották meg a feladatot. Harmadik meghallgatásnál már sokan együtt énekeltek az előadóval. Igyekeztünk a fiatalokhoz közel álló zenét választani, mert ha tetszik nekik a dal, letöltik és fülhallgatón gyakran hallgatva nagyon fejleszti a nyelvkészségüket. Verseny után most is sokan kérdezték, milyen címen tudják letölteni a dalokat. /Angol nyelvből: Queen – Don’t stop me now, Beyonce – If I were a boy; Német nyelvből: Achim Reichel – Aloa he, Laura Wilde – Ungarisches Blut/

Eredmények:

Angol nyelv:
1. hely Balogh Norbert, Racskó Andor
1. hely Bíró Róbert, Feka Dávid
2. hely Eke Nikolett, Léka Henrietta
3. hely Nagy Dominik, Polgári Boldizsár

Német nyelv:
1. hely Kánya Ruben, Tóth Zoltán
2. hely Akunzu Amanda, Koncsánszki Gergő
3. hely Rácz Alexandra, Zsolnai Viktória

Hajasné Laczkó Hedvig